NASZA 
TECHNOLOGIA
PREFABRYKATY
Nasza firma specjalizuje się w domach prefabrykowanych betonowych, wybudowanych na ocieplonych płytach fundamentowych. Dzięki zastosowaniu tej metody jesteśmy w stanie wybudować dom w 3 miesiące do stanu surowego zamkniętego. Technologia zastosowana w domach z prefabrykatów betonowych wyklucza pojawienie się pleśni, grzybów oraz alergenów co jest zmorą technologii tradycyjnych.
CO TO SĄ PREFABRYKATY?
Prefabrykaty to półprodukty, które wykorzystywane są do budowy domów jednorodzinnych, obiektów wielokondygnacyjnych oraz większych inwestycji użyteczności publicznej. Prefabrykaty produkowane są w zakładach, a następnie montowane na placu budowy.
DLACZEGO 
TAKA METODA?
GOTOWE WYROBY BETONOWE - ŚCIANY I STROPY
Tradycyjne rozwiązania, w których tworzenie segmentów konstrukcyjnych wykonywane jest na placu budowy, wydłużają znacząco proces budowlany. Doskonałym rozwiązaniem są więc domy prefabrykowane betonowe. Ich prefabrykowane ściany, wytworzone zgodnie z projektem domu. Za sprawą gotowych elementów betonowych można zniwelować m.in. odchylenia wymiarowe. Istotnym aspektem w budownictwie z prefabrykatów jest precyzja. Gwarantuje ona wysoką dokładność montażu oraz zachowanie kątów prostych. Ze względu na specyfikę materiału budowa domu prefabrykowanego betonowego, bloku czy obiektu użyteczności publicznej staje się niezwykle prosta.
NAJWAŻNIEJSZE 
ZALETY
FAQ
Krótki czas montażu - jedną kondygnację obiektu architektonicznego, o powierzchni zabudowy 120 m², można postawić już w jeden dzień
Brak konieczności tynkowania
Duża dokładność wykonania elementów, dzięki czemu w końcowych etapach budowy zmniejsza się zapotrzebowanie na materiały wykończeniowe, takie jak kleje do płytek
Możliwość zaplanowania otworów technologicznych - sieć elektryczna przeprowadzona zostaje przez specjalnie przygotowane połączenia, co znacznie ułatwia i przyśpiesza etap montowania instalacji elektrycznych, bez skuwania ścian w trakcie budowy
Bardzo dobra akumulacja ciepła -dzięki technologi prefabrykatów budynek jest bardzo szczelny co zapobiega utracie ciepła
Wysokie właściwości akustyczne oraz wytrzymałościowe
Ściany wewnętrzne wymagają wyłącznie zastosowania gładzi gipsowej oraz pokrycia farbą
Użyty dodatek W8 do ścian i stropów zapobiega powstawaniu pleśni, grzybów i alergenów

Proces budowy domu z prefabrykatów betonowych  składa się z kilku części. Wśród nich są:

  • przygotowanie szczegółowego projektu domu
  • budowa płyty fundamentowej, wraz z rurami c.o, wod i kan.
  • zamówienie i produkcja elementów prefabrykowanych
  • transport prefabrykatów  na plac budowy
  • montaż modułów prefabrykowanych, ścian, schodów i stropów
  • uzbrojenie stropów, zalanie betonem
  • pokrycie dachu

Na tak przygotowanym szkielecie domu, wystarczy zamontować stolarkę okienną i drzwiową oraz wykonać prace wykończeniowe.

Tak, wybudowanie domu z prefabrykatów betonowych jest możliwe,  przy założeniu, że działka leży na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, skompletowaliśmy dokumenty i posiadamy projekty domu.

W 3 miesiące jesteśmy w stanie wybudować dom z prefabrykatów betonowych do stanu surowego: od płyty fundamentowej, przez postawienie ścian i stropów po stolarkę okienną i drzwiową, z dachem i orynnowaniem wraz z instalacją elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną.

Dla parterowego domu z prefabrykatów betonowych  średni czas budowy to 2 miesiące. Zazwyczaj cały proces zajmuje ok. 3-5 miesięcy. Domy z gotowych elementów powstają znacznie szybciej niż budynki murowane.

Dzisiejsze domy prefabrykowane cechują się nowoczesnością i zaawansowaną technologią. Produkowane są w ściśle kontrolowanych fabrykach i precyzyjnie montowane na miejscu.

Prefabrykaty betonowe są dostępne w niemal nieskończonej gamie kształtów, kolorów, tekstur i wykończeń. Można je formować i kształtować tak, aby pasowały do prawie każdego projektu lub formy.

Domy z prefabrykatów betonowych cechuje wysoka trwałość.

Beton to materiał, który wykazuje doskonale parametry izolacji akustycznej, sprawdza się lepiej od cegły i drewna, dzięki czemu zapewni lepszy komfort.

Ponadto to wybór, na który chętnie stawiają osoby dbające o środowisko. Podczas ich produkcji wytwarzana jest bardzo mała ilość odpadów, a większość z nich można poddać recyklingowi.